+380948101009; 0322201009

Південну Америку, звідки надходить більшість бананів, що продаються на світових ринках, захопили гриби Fusarium, які знищили бананові плантації в Східній півкулі. Експерти попереджають, що протягом декількох років цей фрукт може надовго зникнути з прилавків магазинів.

Що ж далі?

Минулого тижня колумбійська влада офіційно підтвердила, що смертельний банановий гриб Fusarium потрапив в країну. Економіка Колумбії настільки сильно залежить від експорту бананів, що влада була вимушена ввести надзвичайний стан.

Колумбія разом із сусіднім Еквадором та прилеглими Гватемалою та Коста-Рікою входять до чотирьох з п'яти країн, де вирощується найбільше бананів у світі. Якщо зараза пошириться в цих країнах, а вчені не зможуть швидко знайти ефективний фунгіцид або виростити нові, стійкі сорти бананових рослин, жовті плоди почнуть швидко дорожчати і навіть можуть зникнути з ринку протягом декількох років.

 

Варто згадати, що 50 років тому на світовому ринку домінував смачний сорт бананів під назвою Gros Michel, який, однак, повністю зник з полиць після того, як на плантації напав грибок, викликавши так звану «панамську хворобу».

Джерело: AllRetail

Последние новости

Все
Наши новости
Новости отрасли
Показать еще ЗАГРУЖАЮСЬ... ЭЛЕМЕНТОВ БОЛЬШЕ НЕТ