+380948101009; 0322201009

Дослідники з Університету штату Північна Кароліна виявили ген, який забезпечує резистентність Сальмонели до антибіотиків останньої інстанції в зразку, взятому у мешканця США. Знахідка є першим доказом того, що ген mcr-3.1 потрапив в США з Азії.

За останні роки фактично у всіх країнах світу з'явилися скандали, пов'язані з імпортом або виробництвом різних видів м'яса, що містять у собі велику кількість хвороботворних мікробів, зокрема Сальмонели. Вони спричиняють одну з найбільш поширених хвороб у харчовій промисловості - сальмонельоз. Ці небезпечні бактерії здебільшого потрапляють у їжу внаслідок порушення правил обробки харчових продуктів.
Існує більше 2500 відомих серотипів Сальмонел. У США Salmonella enterica 4, [5], 12: i: - ST34 відповідає за переважну частину захворювань. Досліджуваний ген стійкості до лікарських препаратів - відомий як mcr-3.1 - забезпечує резистентність Сальмонели до колистину, препарату останньої інстанції для лікування інфекцій, спричинених мультирезистентною Сальмонелою.
"Вчені знали про цей ген протягом деякого часу", - каже Сиддхартха Тхакур, професор і директор з питань глобального здоров'я в Північноатлантичному штаті і зокрема автор дослідження. "У 2015 році в Китаї вони побачили, що mcr-3.1 перейшла з хромосоми в плазміду, що відкрило шлях для передачі гена між організмами. Наприклад, E. coli та Salmonella з однієї сім'ї, тому якщо ген знаходиться на плазміді, вона може переміщуватися між бактеріями та передавати цей ген один одному. Тож коли mcr-3.1 перейшов до плазміди, він поширився у 30 різних країнах, серед яких не було США(як ми раніше вважали)."
Лабораторія Тхакура є однією з кількох національних учасників епідеміологічного нагляду за резистентними штамами сальмонел. Щороку вона генерує цілі послідовності геномів із зразків Salmonella в рамках звичайного моніторингу існування бактерій, стійких до антимікробних засобів. Саме там студенти Валерія Нельсон і Даніель Монте після секвенування геному на 100 клінічних зразках північно-східних жителів США виявили, що один з них містив стійкий ген mcr-3.1. Зразок надійшов від людини, яка поїхала до Китаю за два тижні до того, як захворіла інфекцією Salmonella.
"Цей проект підтвердив важливість постійного послідовного відстеження та спостереження, адже початковий проект взагалі не стосувався цього гена" - говорить Нельсон.
Джерело: North Carolina State University

Последние новости

Все
Наши новости
Новости отрасли
Показать еще ЗАГРУЖАЮСЬ... ЭЛЕМЕНТОВ БОЛЬШЕ НЕТ