+380948101009; 0322201009

Новини

Новини

 

Конституція визначила найціннішим – життя людини, її здоров'я, честь і гідність, надала кожному громадянину можливості для самоорганізації, свободу слова, віросповідання та користування благами. Конституція – це втілення ідеалів свободи і справедливості, гарант незалежності та соборності України.

Нехай це свято об’єднає нас у бажанні змінити життя на краще, працюймо, щоб забезпечити щасливий завтрашній день, нехай наш досвід, енергія, і розум будуть спрямовані на благо родини і всього українського народу.

Віримо та прямуємо до світлого майбутнього нашої держави.

Шановні Повноважені члени Консорціуму, Основні члени Консорціуму та Партнери.

Після довготривалої перерви пов’язаної з воєнними діями на території України було призупинено діяльність Консорціуму якості торгівельних мереж. Беручи до уваги той факт, що на сьогоднішній день ми отримали ряд звернень від наших Основних та Повноважених членів Консорціуму, ми починаючи з 01.07.2022 продовжуємо свою діяльність.

Просимо Основних членів Консорціуму інформувати  нас про ситуацію, яка склалася у Вас на виробництві.  Контактний номер телефону і e-mail є активним.  

Щодо подальших спільних планів будемо Вас інформувати.

 

Неонікотиноїди  це нервові агенти. Неонікотиноїди є групою високоефективних інсектицидів. Всі вони синтетично продукують речовини, які зв’язуються з рецепторами нервових клітин і, таким чином, порушують передачу нервових імпульсів. Неонікотиноїди діють на нервові клітини комах набагато більше, ніж на хребетних. Найбільше відомими трьома неонікотіноїдними агентами є клотіанідин, імідаклоприд і тіаметоксам.

Технічний експерт з продуктів харчування Марк Брістоу описує кроки, які необхідно зробити керівництву, щоб розвивати та підтримувати  культуру безпечності харчових продуктів.

 Інформуємо Вас, що 18 листопада 2021 року в готелі Arche Krakowska у Варшаві пройде I Конгрес первинної продукції.

Конгрес має на меті представити аспекти польського первинного виробництва. Обговорюватимуться питання обсягів та рентабельності виробництва, її якості, роботи з вітчизняними та зарубіжними, промисловими та роздрібними споживачами. Також будуть теми, пов'язані з інноваціями у первинному виробництві та консалтинговими послугами.

Запланована формула заходу – гібридна. Організатор залишає за собою право змінювати формулу заходу в режим онлайн у разі можливих епідеміологічних обмежень.

Детальну інформацію переглядайте за посиланням: https://primaryproductioncongress.org/ . Запрошуємо приєднатися до I Конгресу первинної продукції

Щороку 15 березня рух споживачів відзначає Всесвітній день захисту прав споживачів, підвищуючи глобальну поінформованість про права споживачів, їх захист та розширення прав та можливостей.

Шановні члени Консорціуму «Якості торговельних мереж» інформуємо Вас, що 18 листопада 2021 року в готелі Arche Krakowska у Варшаві пройде III Логістичний Конгрес.

Всесвітня логістична організація, Рада професіоналів з управління ланцюгами  постачання (CSCMP), організовує конференцію CSCMP CEE Supply Chain 2021. Це унікальний захід, який дає можливість отримати знання від експертів, а також послухати досвідчених спікерів з Європи, США та Китаю.

Детальну інформацію маєте змогу переглянути за посиланням: https://conferencecscmp.org/. Запрошуємо приєднатися  до III Логістичного Конгресу.

01.02, 02.02. та 09.02. 2022 р. Відбувся навчальний курс «Аудит системи менеджменту якості на основі стандартів ISO серії 9000», який провів Орган із сертифікації  SpzO.O.Grand Cert  від  провайдера послуг Консорціуму «Якості торговельних мереж».

Це  важливий тренінг для

 • фахівців служб  якості торговельних мереж, які знайомі зі  стандартами ISO серії 9000, мають досвід роботи в системі менеджменту якості, володіють  знаннями та навичками проведення аудиту (в т.ч. внутрішнього), а також для
 • аудиторів, які бажають підвищити свою компетентність і професійний статус

 На навчанні були присутні фахівці відділів з якості торгівельних мереж Novus Україна, Watsons Україна, VARUS та аудитори.

Знання та навички, набуті під час навчання, дозволяють професійно брати участь у будь-яких аудитах (внутрішній аудит, аудит постачальників, аудит замовників тощо). Курс містить велику кількість практичних занять, які дозволяють освоїти техніку проведення аудитів та розібратися в особливостях роботи аудитора. За результатом пройденого навчання учасники отримують Сертифікат про успішно пройдений курс «Аудит системи менеджменту якості на основі стандартів ISO серії 9000» або успішно здав іспит і володіє знаннями.

Спікер: Кравчук Ольга – аудитор ISO-9001: 2015 від  Органу із сертифікації  SpzO.O.Grand Cert, має понад 10 років досвіду роботи з організації та проведення тренінгів та навчальних семінарів за міжнародними стандартами, а також проведення курсів з підготовки аудиторів (реєстрація IRCA).

 

Шановні члени Консорціуму «Якості торговельних мереж» інформуємо Вас, що 18 листопада 2021 року в готелі Arche Krakowska у Варшаві

пройде  VIII Конгрес безпеки харчових продуктів.

Мета Конгресу – представити очікування компаній у галузі розвитку бізнесу на сесіях, присвячених у тому числі: сертифікації, проблемам пов'язаним з мікробіологією, можливості реалізації стратегії «Farm to Fork», сучасним технологіям, а також внутрішній та міжнародній торгівлі.

Детальну інформацію маєте змогу переглянути за посиланням: https://foodcongress.org/

У рамках одного квитка учасник зможе відвідувати лекції та дискусійні панелі всіх трьох конгресів:VIII Конгресу безпеки харчових продуктів,

III Логістичного Конгресу,I Конгресу первинної продукції.

Запланована формула заходу – гібридна. Організатор залишає за собою право змінювати формулу заходу в режим онлайн у разі можливих епідеміологічних обмежень.

Приєднуйтеся до VIII Конгресу безпеки харчових продуктів.

27.01. 2022 відбувся захід «Professional Retail Meeting». На зустріч були запрошені Повноважені члени Консорціуму «Якості торговельних мереж»: Fozzy Group, якій належать мережі «Сільпо», «Фора», Thrash!, Fozzy Cash&Carry; ТОВ «Епіцентр К», який розвиває мережу FOOD MARKET; ТОВ «ЕКО», представлені мережею «ЕКО МАРКЕТ»; «ТАВРІЯ В»; Watsons; Retail Group — мультибрендова компанія, яка керує торговельними мережами «Велмарт», «Велика Кишеня», «ВК Експрес», з якими ми вже третій рік поспіль впроваджуємо затверджені інновації, вирішуємо поточні та стратегічні питання в частині безпечності харчових продуктів. Також були запрошені керівники служб якості «NOVUS»,  «GOOD WINE», «МХП», «ЄВРОТЕК»,  які на стадії прийняття рішення щодо вступу в Консорціум «Якості торговельних мереж».

Робоча зустріч включала доповіді та презентації колег та партнерів, які упродовж 2021 року долучались до розробки настанов та приймали активну участь в поточних питаннях.

Анжеліка Досін – генеральний директор Консорціуму якості торгівельних мереж поділилася знаковими подіями минулого року, а саме Консорціум «Якості торговельних мереж» визнано офіційним партнером IFS management GmbH.

 «IFS management GmBh наділив Консорціум спеціальним партнерським знаком (лого - IFS Partner), який дозволить всім зацікавленим сторонам ідентифікувати нас як офіційного партнера»  - розповіла п. Анжеліка.

Партнерство IFS management GmBh дозволить швидко і ефективно впровадити найкращі практики, які вже існують в Європі.

Між Консорціумом «Якості торговельних мереж» та  IFS management GmbH було підписано наступні  договори:

 • Про участь в партнерській програмі «Шлях до IFS »;
 • Про підготовку та підвищення кваліфікації учасників ринку.

В рамках підписаного договору для реалізації проекту «Шлях до IFS» створено робочу групу з числа фахівців Повноважених членів Консорціуму та партнерів, яка працювала над розробкою матеріалів «Огляд хімічних небезпек, включаючи алергени та пов’язані із цим заходи контролю (з точки зору стандартів IFS)»

 З 2021 року на базі Консорціуму «Якості торговельних мереж» діє IFS Academy. Отримавши ліцензійні права від компанії IFS, було проведено три корпоративні тренінги для учасників ринку в сегменті Food. Навчання від IFS Academy за стандартом IFS Food v7 було проведено для наступних підприємств: ТОВ «МАЛБІ ФУДС» , ТОВ «ЛІГОС», ТОВ «Агрофірма «Володимирські сади».

В поточному році планується проведення навчання за стандартом IFS Global Markets Food і IFS Food v7.  

Навчання будуть проводитися визнаними IFS тренерами, які затверджені IFS Academy. Тренінги проходять на матеріалах, які затверджені IFS Management GmbH.

В 2021 році проведено навчання для Повноважних та Основних членів Консорціуму «Якості торговельних мереж»  на тему: «Управління харчовими небезпечними факторами і бізнес-ризиками (НАССР, ТАРСР)»

Для проведення діагностичних аудитів Food було зроблено переклад Настанови з проведення діагностичних аудитів IFS Global Markets Food та розроблено чек - лист IFS Global Markets Food.

Вже третій рік поспіль Консорціуму «Якості торговельних мереж» успішно проводить аудити Food на відповідність для Постачальників/ Виробників, які визнані Повноваженими членами Консорціуму.

Консорціум налічує близько 70 Основних членів, також  в 2021 році Основними членами Консорціуму стали 17 Постачальників/ Виробників. Було проведено 59 діагностичних аудитів Food, та аудити Non Food.

В 2021 році активно розпочата робота в напрямку Non Food. В цьому сегменті допомогла Валентина Корнійченко (керівник групи з якості та сталого розвитку). Розроблено Настанову з проведення аудитів Non Food. До робочої групи долучено партнера Консорціуму – орган із сертифікації Grand Cert.

Консорціум «Якості торговельних мереж» вже кілька років сприяє об’єднанню провідних торговельних мереж в питаннях якості та безпечності продукції, уніфікації вимог до постачальників, впровадженню стандартів високого рівня в Україні.

На зустрічі були присутні партнери заходу: Lindström – професійний сервіс оренди та обслуговування спецодягу та Favorite Food & Drinks – єдиний в Україні міжнародний дегустаційний конкурс.

Міжнародна компанія IFS Management GmbH в рамках партнерської програми уповноважила Консорціум якості торговельних мереж на проведення робіт з підготовки учасників ринку, як IFS Academy. Таким чином, на базі Консорціуму в Україні почала свою діяльність IFS Academy.

Детальніше про те, які переваги отримають гравці українського ринку, за якими напрямками будуть проводитись навчання та для кого докладніше розповість генеральний директор Консорціуму – Анжеліка Романівна Досін.

Пані Анжеліка, Консорціум якості торговельних мереж вже кілька років сприяє об'єднуванню провідних торговельні мережі в питаннях якості та безпечності продукції, уніфікації вимог до постачальників. І от, черговим етапом розвитку стало представництво в Україні IFS Academy.

 За якими напрямками IFS Academy проводить навчання?

Шановні колеги, мої вітання!   :- ).

Так, сьогодні і саме зараз ми можемо з Вами говорити про те, що стандарти високого рівня вже в Україні.

Всім відомо, що IFS Management GmbH пропонує низку навчальних заходів та семінарів на  різні теми під назвою IFS Academy.  Один з підрозділів IFS діє на базі Консорціуму якості торгівельних мереж,  як офіційний затверджений провайдер з проведення тренінгів  за наступними стандартами та програмами IFS: IFS Food; IFS Logistics; IFS Broker; IFS Wholesale /Cash & Carry; IFS HPC; IFS PACsecure; IFS Global Markets Program.

IFS Academy, яка діє на базі Консорціуму уповноважена проводити навчання за всіма існуючими темами. А саме:

 1. IFS Food v6.1 (наразі вже не актуальна, оскільки з 01.07.21р. вступила в дію v7);
 2. IFS Food v7;
 3. IFS Food Defense;
 4. IFS Food Fraud;
 5. IFS HACCP from the IFS perspective;
 6. IFS Internal Audits and supplier audits from the IFS perspective;
 7. IFS Global Markets Food;
 8. IFS Broker v3;
 9. IFS Logistics v2.2;
 10. IFS Wholesale Cash & Carry;
 11. IFS Global Markets Logistics;
 12. IFS HPC Introduction;
 13. IFS HPC Risk Assessment;
 14. IFS Global Markets HPC;
 15. IFS PACsecure v1.1;
 16. IFS Foreign Body Management;

Вектор  IFS Academy на цей рік це  проведення тренінгів для учасників ринку в сегменті Food, тому перші навчання, які ми будемо проводити це: IFS Food v7 та IFS Global  Markets Food.

У чому цінність навчання для виробників продуктів харчування?

Щоб  успішно пройти сертифікацію  необхідно, як de jure  так і de facto впровадити у свій бізнес принципи та передумови IFS. Для цього в першу чергу треба, щоб персонал (обов’язково HACCP команда та команда внутрішніх аудиторів) був обізнаний.  Навіть при умові, що на підприємстві СУЯ розробляє кваліфікований консультант – впровадження  стандарту на виробничих потужностях здійснює персонал від Виробника. 

Цінність навчання в Академії IFS:

 • Навчання проводяться визнаними IFS тренерами, які затверджені IFS Academy;
 • Тренінги проходить на матеріалах, які затверджені IFS Management GmbH. Матеріали включають, як теоретичний так і практичний курси.
 • За результатами навчання видається Сертифікат встановленого зразка затвердженого IFS Management GmbH. Сертифікат видається на офіційному бланку IFS із відповідними посиланнями та розміщенням логотипів IFS.

P.S. У разі відсутності під час сертифікаційного аудиту за стандартом IFS Сертифікату (de jure) про проходження навчання, аудитор фіксує не відповідність. Підприємство може отримати (99,9%) Major.

Які переваги матимуть аудитори після навчання у IFS Academy?

Перед тим, як перерахувати перевагу, хочу відмітити, що претенденти в аудитори це та ланка, якою ми найменше опікуємось, оскільки кожен орган із сертифікації який має акредитацію повинен підвищувати кваліфікацію своїх працівників. Ми більше зацікавлені в тому щоб консалтингові компанії, які апріорі планують або вже надають консалтинг виробникам,  були компетентними. Ми прагнемо аби їх рівень знань максимально актуальним і прагнемо щоб підняти їх рівень знань.

 Щодо переваг:

 • Надаємо підтвердження про те, що Консультант пройшов тренінг IFS Academy.
 • Навчання охоплює в більшій своїй частині практичний матеріал.
 • У разі виконання консультантом всіх вимог визначених IFS, надаємо рекомендації виробнику щодо даного консультанта (рекомендація надається за запитом Виробника).

За який час можна опанувати програми IFS Academy?

Все залежить, яку ціль перед собою ставить учасник ринку і який має резерв часу для ознайомленням і опрацювання стандарту. Ми однозначно допоможемо розібратись, який саме курс навчання буде оптимальним.

Ми проводимо, як індивідуальні тренінги так і групові. Все планується завчасно і за попереднім запитом.

Скільки коштуватиме навчання за тими чи іншими напрямками?

Вартість навчання залежить від тривалості та контенту того чи іншого курсу, і може становити від кількох сот до тисячи євро і діє для всіх учасників ринку. Для Основних членів Консорціуму та Повноважених членів Консорціуму передбачена гнучка система знижок. Якщо учасник не член Консорціуму, то оплата здійснюється за повною вартістю.

А що дасть присутність IFS Academy країні в цілому?

Головне, у цій події те, що Україна отримала можливість вийти на новий рівень безпечності продуктів харчування. Виробники стануть більш конкурентоспроможними як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках. На ринку буде ще більше високоякісної продукції.

Отже, роздрібна та оптова торгівлі в Україні отримають позитивний внесок у шляхом просування найкращих міжнародних практик в сферах якості та безпечності продукції, що орієнтована на кінцевого споживача.

Довідково:

Консорціум якості торговельних мереж є присутнім на ринку з 2019 року та об'єднує торговельні мережі України в питаннях якості та безпечності продукції та уніфікує вимоги до постачальників.

Серед Повноважних членів Консорціуму такі провідні торговельні мережі як FOZZY GROUP , яка є однією із найбільших торговельно-промислових груп України, та до складу якої входять торговельні мережі: Сільпо, Le Silpo, Fozzy С&C, Фора, Траш, Біла Ромашка, (аптеки), Ringoo (магазини мобільного зв’язку); НОВУС Україна» Велика Кишеня, Велмарт, ВК Експрес; ВАРУС; ТАВРІЯ В, ТАВРІЯ I, ТАВРІЯ +; ВАТСОНС Україна.

Більше 70 компаній-виробників є Основними членами, зокрема, Гала Фудз, Комбінат баранкових виробів, Фабрика натуральних продуктів, Асканія Frozen Foods, Аромікс,  Шевченківський завод продтоварів, Десняночка, Східні ласощі, Лекорна, Зарог, Dobra voda, Avangardco, Vivo,фабрика Дружківська, Вершковий рай, Лігос, Галичина та інші.